fbpx
About Our Mission

Coronavirus Emergency kit Social Distancing to Flatten the Curve

Due to the pandemic we have maintain social distancing and make them awareness who do not know about this more. We have to make sure that every people get the emergency kit.

How To Protect

Covid 19 Prevention Tips

Wash Your Hand

Coronavirus disease (COVID-19) is an infectious disease caused by a newly discovered coronavirus.

Clean & Disinfect

Coronavirus disease (COVID-19) is an infectious disease caused by a newly discovered coronavirus.

Avoid Contact With Sick

Coronavirus disease (COVID-19) is an infectious disease caused by a newly discovered coronavirus.

Pure Water

Millions of people around the world live under a lower scale of poverty. They do not get pure, safe and sound drinking water. So we are trying to serve them pure health water for their better future.

Medical Facilities

People in Africa, Philistine, afghanistan, Livia and many other countries are not getting the proper medical treatment. So we have open a slogan and a project called “people will not suffer for medical treatment”

Education

Education is the backbone of a nation. But many children do not get a chance to go to school due to their poverty. So we are raising funds for a project called education for everyone and every child will go to school.

Watch Video

Watch Our Latest Activities

We are working on many projects right now such as saving the elephants, making sure of the education for poor children, promoting the rights of poor children and so many other projects.

Our Causes

Popular Causes

Cupidatat non proident sunt

Kristínka Garaiová

Malá hrdinka bojuje so zákernou diagnózou – detskou mozgovou obrnou, ktorá jej nedovolí okúsiť bezstarostné a radosťou naplnené detstvo. Práve preto zo srdca úpenlivo prosíme všetkých o pomoc pre Kristínku. Kristínke život pridelil neľahký osud a množstvo náročných prekážok už od jej prvého nádychu na tomto svete. Prognózy lekárov, ktoré si musela jej mamička vypočuť hneď po narodení svojej dcérky vháňajú až sily do očí a zimomriavky po celom tele.

Martinko Kováčik

Martinko má v sebe veľa lásky. Matka Martinka nám napísala:

Laurinka Brijová

Statočné dievčatko, ktoré už zažilo nesmierne veľa bolesti kvôli svojej ťažkej diagnóze, potrebuje v tejto chvíli práve Vašu pomoc. Pomôžme, prosím, spolu tomuto odvážnemu dievčatku a skvalitnime tak jeho život, aby aj ono mohlo okúsiť krásne chvíle detstva presne tak, ako ostatné detičky. Už Laurinkine prvé minúty na tomto svete boli plné neočakávaných zdravotných komplikácií. Ešte sa so svojou maminkou nestihla ani poriadne zvítať, keď ju už lekári museli urgentne presunúť do inkubátora. Práve tam bolo malej Laurinke diagnostikované závažné ochorenie – Laurinka sa narodila s vývojovou vadou vyústenia močovej rúry a konečníka. Bol jej kvôli tomu zabezpečený aj vývod čreva na prednej brušnej stene. Okrem toho zasiahli malé dievčatko ešte ďalšie tvrdé rany vo forme ďalších diagnóz a operácií.
Help For Covid-19

Our Products

Please Donate For Help
0
Total Cases
0
Total Cure
0
Total Deaths
Upcoming Events

Our Events

Cupidatat non proident sunt
Alt
14 sep

Make Donation Day for All People

  • 8:00 - 5:00
  • Newyork City

How Can You Help?

Your donation will help us save and improve lives with research, education and emergency care.

Get In Touch

Latest Article

No products found
X