Jasonko Bablena
Hneď po narodení nám lekári povedali, že jeho stav je vážny. Diagnóza detská mozgová obrna nám obrátila svet naruby. Odvtedy žijeme medzi nemocnicami, rehabilitáciami a prebdenými nocami plnými obáv a plaču. Synčekove nožičky sa križujú a nedokáže urobiť krôčik.
Sám nám nesedí. Hlavička mu nerastie tak, ako by mala, jeho mozoček sa nevyvíja správne.
Motoricky je na úrovni bábätka. Nevysloví ani jediné slovíčko. Stále máme plienočky.
Jeho malé ručičky sú od zápästí vytočené do strán, nevie uchopiť hračku, nevie držať lyžičku. Sám sa nenapapá. Potravu prijíma ťažko, s problémami. Ani jeho očká nie sú v poriadku. Vidí len na krátku vzdialenosť a všetko je pre neho rozmazané, akoby svet bol ukrytý v nejakej hmle. Chrbátik mu deformuje esovitá skolióza a často ho bolí. V noci sa budí na kŕče. Keď ho držím v náručí a plače od bolesti, srdce sa mi láme.Jasonko potrebuje pravidelné rehabilitácie, špeciálne terapie a odbornú starostlivosť. Každé cvičenie je pre neho o trošku menej bolesti a veľká nádej, že raz dokáže viac, než dnes. Lásky máme veľa, peňazí nie. Z celej duše prosím dobrých ľudí o pomoc pre moje milované dieťa. Za každú pomoc z celého srdca ďakujem.,,


